Özgür Haberci © 2022-2024 Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. Türkiye Gündemi
  3. Kocaeli İzmit’ten depremzedeler için kahvaltılık çağrısı

Kocaeli İzmit’ten depremzedeler için kahvaltılık çağrısı

Netaraf Netaraf -
2 0

KOCAELİ (İGFA) – Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremin ardından bölgeye giden; İzmit’teki ekibiyle koordineli şekilde çalışan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet kurulacak iki çadırkent için bölgede çalışmalarına devam ediyor.

Aşevi’nin bulunduğu Hatay’ın Defne ilçesinde vatandaşlarla artık komşu olduklarını ifade eden Başkan Hürriyet, çocukların kahvaltı yapmayı çok özlediklerini ifade ederek İzmitlileri dayanışmaya çağırdı.

ÇOCUKLAR KAHVALTIYI ÇOK ÖZLEDİ

Başkan Hürriyet dayanışma çağırısında, Hatay Defne’de çok sayıda komşu, kardeş ve çocukları olduğunu belirterek, “Hepsiyle duygusal bağ geliştirdik. Bu akşam bölge halkıyla sohbet ederken “Çocuklar sürekli sabah çorba içiyorlar. Artık kahvaltıyı özlediler” deyince içim cız etti. Bölge koşullarına göre hep kuru gıda bağışı çağrısı yapmıştık. Ama artık çocukların besleyici gıda ihtiyacı için kahvaltılık malzemeye de ihtiyacı var. Yardım etmek isteyenler özellikle kahvaltılık malzeme bağışında bulunursa çok seviniriz. Yardım yapacak vatandaşlar, çocukların ana öğünü olan kahvaltılık malzeme bağışlarını Yunus Emre Kültür Merkezi’ne ulaştırabilir,  0262 318 00 00 numaralı telefondan bilgi alabilir” diye konuştu.

Kaynak: (İGFA) İnternet Gazetecileri Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir