Özgür Haberci © 2022-2024 Tüm hakları saklıdır.

  1. Anasayfa
  2. İş Dünyası
  3. Yenilenen Emirates A380’lerden ilki hizmete girdi

Yenilenen Emirates A380’lerden ilki hizmete girdi

Netaraf Netaraf -
2 0

Havayolunun 2 milyar dolarlık yenileme programı kapsamında yeni özelliklerle donatılan Emirates A380’lerden ilki, EK003 sefer sayılı Dubai-Londra Heathrow uçuşuyla hizmete girdi.

Program kapsamına girecek 120 Emirates uçaktan ilki olan A6-EVM’de gerçekleştirilen yenileme çalışmalarının hızlandırılmış videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Konuya ilişkin olarak Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim Clark şunları söyledi: “Yolcularımız uçağa adım attıkları anda farkı anlayacaklar;   A380’nin ferahlığının yanı sıra şimdi daha da etkileyici ve konforlu görünümünü hissederek yaşayacaklar.  En yeni iç mekân tasarımımız ve ürünlerimizle, bu yeniden donatılan uçak tüm seyahat sınıflarında uçak içi deneyimi yükseltirken yolcularımızın talebini karşılamak için daha fazla Premium Ekonomi koltuk sunmamızı sağlıyor. Bu yenileme çalışmasının Dubai’de tesislerimizde en yüksek kalite ve güvenlik standartları çerçevesinde havayolumuz bünyesinde tasarlanması, yürütülmesi ve tamamlanmasından özellikle gurur duyuyorum. Bu program Emirates’in ve BAE’nin sahip olduğu birinci sınıf havacılık yetkinliklerini ve altyapısını ortaya koyuyor”.

Tamamen yenilenen A380’ün tüm kabinleri Emirates’in en yeni ürünleri ve iç mekân unsurlarıyla donatıldı. Ana gövdede yer alan 56 Premium Ekonomi sınıfı koltuk ile halı ve duvar panellerinde öne çıkan yeni renk paleti program kapsamında modele dahil edildi. Üst gövdede yer alan First ve Business Class koltuklarda ise, Emirates’in “ezber bozan” ürününe benzer şekilde en yeni krem rengi deri döşemeleri ve daha açık tonlardaki ahşap kaplamaları öne çıkıyor. İç mekânda ve First Class Duş & Spa’nın el işi şablon tekniği ile yapılan panellerinde ise havayolunun adeta imzası haline gelen BAE ulusal ağacı motifi göze çarpıyor.

A6-EUW, yenileme çalışmasına girecek bir sonraki Emirates A380 olacak. Çalışmanın bu ay sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Program ilerledikçe, mühendisler aynı anda iki uçak üzerinde çalışacaklar. Böylece, sekiz günde bir filodaki bir uçak hizmet dışı bırakılarak Emirates Mühendislik tesislerine transfer edilecek. 2024 yılına kadar, programa dâhil edilen 67 adet A380 uçağının tamamı tekrar hizmete girmiş olacak. Devamında ise proje kapsamına alınan 53 adet Boeing 777 üzerinde çalışmalara başlayacak olan Emirates, programı 2025’te tamamlamayı planlıyor.

Havacılık sektörünün bilinen en büyük uçak yenileme programını gerçekleştirecek olan Emirates, proje için 190 yeni personeli işe aldı ve aynı zamanda yine yüzlerce nitelikli çalışanı istihdam eden 48 büyük iş ortağı ve tedarikçiyle birlikte çalışıyor.

Mühendisler ve teknisyenlerden oluşan ekipler, A380’in tüm iç gövdesini söküp dikkatlice planlanmış ve test edilmiş bir düzende yeniden takarak gece gündüz çalıştılar.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir